Soutěže

Datum Soutěž Místo Propozice
11.listopad SHIN-GI-TAI Open Havlíčkův Brod (CZ)

11. listopadu 2017 - SHIN-GI-TAI Open

4. ročník otevřeného turnaje všech stylů karate a kobudo proběhl v sobotu 11. listopadu v Havlíčkově Brodě. Soutěže se letos účasnilo 60 závodníků ze 7 oddílů.
Závodnící našeho oddílu Zuzana Bumbálková, Vilém Pech, Antonín Vojáček, Šimon Maruš, Ondřej Bumbálek a Štěpán Bruna vybojovali 4 zlaté medaile a 1 bronzovou.

:: výsledky na webu TAIKAI ::

27. května 2017 - Kodomo no Taikai 2017

Další ročník soutěže "Kodomo no Taikai" , určené především pro děti, se konal v sobotu 27. května v Havlíčkově Brodě v hale TJ Jiskra. Letos se závodilo v pěti disciplínách a turnaje se účastnilo přes 80 závodníků ze stylů shorin-ryu, shotokan a goju-ryu. Na medailové pozice dosáhli naši zkušenější závodníci Vilém Pech, Zuzana Bumbálková, Ondřej Bumbálek a Šimon Maruš. Turnaje se účastnili též začátečníci, kteří si zaslouží uznání za svoji odvahu - Vanessa Gerbrichová, Ondřej Jakub Zhorela a Štěpán Bruna z Jihlavy, a Šimon Calta, Michal Peschout a Hana Peschoutová z oddílu ve Větrném Jeníkově.

:: fotogalerie ::

5. listopadu 2016 - Turnaj zemí Mieleckých

Velké auto s řidičem odstartovalo z Jihlavy ve 2:00! Ráno jsme byli na čas v hale a z ávod mohl začít. Za ČR reprezentovali 3 závodníci z našeho oddílu (Vilém Pech + Zuzana a Ondra Bumbálkovi) a 6 závodníků z Havlíčkova Brodu. Při slušné konkurenci se všichni naši závodníci dokázali probít v kvalifikačních kol. Zuzka Bumbálková nakonec dokázala ve finálovém kole disciplíny KATA vybojovat bronzovou medaili, a společně s Vildou Pechem obsadili v disciplíně SHUYO-WAZA-KUMITE neoblíbené 4. místo. Za sebou nechali v poli poražených i některé držitele hnědých pásů. Ondra se v KATA těsně nedostal do finále, ale i tak si splnil určený cíl.
Návrat domů se konal až kolem 23. hodiny, ale věřím, že to pro závodníky byla (i přes určité nepohodlí) nakonec cenná zkušenost.

15. října 2016 - SHIN-GI-TAI Open 2016

Závod SHIN-GI-TAI se pomalu stává tradicí. 3.ročník turnaje se konal v sobotu 15. října v Havlíčkově Brodě. Soutěž probíhala až do 18. hodiny a končila atraktivními zápasy kumite. Turnaje se zúčastnili závodníci z 11-ti oddílů: Mugendo (Rakousko), SK Jihlava, TJ Třebíč, Shorin-ryu Shubukan Ostrava, Gojukan Praha, Karate-Ka Česká Třebová, Karate Zeleneč-Praha, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Liberec, Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Praha, Karate klub Vysočina a pořádající Okinawa Shorin-ryu & Kobudo Havlíčkův Brod.

Závodnící našeho oddílu Zuzana Bumbálková, Vilém Pech, Šimon Maruš, Ondřej Bumbálek a Julie Brychtová vybojovali 2 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové medaile.

9. dubna 2016 - Kodomo no Taikai

V sobotu 9. dubna 2016 jsme pořádali v Havlíčkově Brodě závod pro děti s názvem "Kodomo no Taikai" (turnaj dětí). Klasické disciplíny kata a kumite byly doplněny o kihon a obratnostní disciplínu (binsoku), takže bylo možné závodit až ve čtyřech disciplínách. Na turnaj přijelo více než 60 závodníků.

Zuzana BUMBÁLKOVÁ z našeho oddílu vybojovala titul NEJLEPŠÍ BOJOVNICE TURNAJE! Velká gratulace a myslím si, že je to zasloužená odměna za celoroční trénink.

22. října 2015 - SHIN-GI-TAI Open 2015 - Otevřený turnaj všech stylů

V Havlíčkově Brodě se konal 2. ročník otevřeného turnaje SHIN-GI-TAI Open. 17. října závodníci našeho oddílu obsadili opět pozice oceněné zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi. Poděkování patří reprezentujícím: Zuzaně Bumbálkové, Vilému Pechovi (hostující z tradičního shotokanu Evy Aligerové), Janu Kaválkovi, Šimonu Marušovi, Matěji Vintrovi, kteří se všichni umístili na medailových pozicích, dokonce i v kobudo, které cvičí jen krátce. Díky patří i rozhodčímu Tomáši Helarovi a hlavnímu rozhodčímu Petru Svobodovi.

16. - 17.5.2015 - Světový pohár, Warszawa (Polsko)

Světový pohár je za námi a tým Oshukai ČR nedopadl vůbec špatně. V individuálních disciplínách jsme získali 4 zlaté medaile, 2 stříbrné a 3 bronzové. V týmových soutěžích jsme 2x zlatí a 1x bronzoví. Velmi se nám dařilo v kata a kata kumiwaza (jak v karate tak v kobudo). Jediný barevné kov v kumite vybojoval Mirek Pecka z dojo Havlíčkův Brod.

1. 11. 2014 - Turnaj všech stylů SHIN-GI-TAI Open 2014, Havlíčkův Brod

V hale Kotlina se z našeho oddílu sešlo 6 borců a 2 rozhodčí (Tomáš Helar, Petr Svoboda). Zlatou medaily vybojoval hostující Vilém Pech, stříbrné a bronzové medaile vybojovali i ostatní.

28. 4. 2013 - Krajský pohár JKA Vysočina v Brně

V neděli 28. dubna proběhl po semináři v Brně další ročník této nominační soutěže.

14. 10. 2012 - Krajský pohár JKA Vysočina v Brně

V neděli 14. října proběhl v Brně krajský přebor Vysočiny s účastí krajů Moravsko-slezského a Jihomoravského. Postupové soutěže na Mistrovství ČR se účastnilo na padesát soutěžících.

18. červen 2009, Jihlava

Již od rána se připravují nejlepši borci oddílu aby poměřili své síly a schopnosti s uměním kamarádů, vedle kterých se celý rok potili a plahočili na podlaze tělocvičny. Napětí všudypřítomné a organizační tým dolaďuje detaily, připravuje velký obraz Gichina Funakoshi na převoz z Jeníkova, do auta se nakládají židle, do tašek medaile a diplomy. Největší oddílové klání v jeho historii MŮŽE ZAČÍT!

14. 12. 2008 - Vánoční turnaj v Děčíně

Již teď můžete zvažovat svoji účast na Vánočním turnaji v Děčíně. Turnaj je ryze přátelský, soutěží se v kata a řízených formách kumite. Začátečníci bez technického stupně se mohou také zúčastnit! Soutěžit budou v předevedení základní techniky (kihon).

14. 6. 2008 - Liga karate JKA (2. kolo)

Další kolo národní ligy JKA proběhlo v Neratovicích. Ligy se tentokrát účastnil menší počet týmů, zpravidla těch, kteří získali nějaké body v prvním kole. O to byl pro nás závod těžší a zajímavější.

:: výsledky ::

2. 2. 2008 - Liga karate JKA (1. kolo)

Již minulý rok jsme si s několika žáky Jana Steklého řekli, že je třeba sbírat zkušenosti i na závodním poli. Konkurenčně nejlépe vybavená je na to u Liga družstev JKA. První kolo proběhlo v Praze a tým na něm při své premiéře obsadil pěkné 5. místo.

15.12. 2007 - Přátelský Vánoční turnaj v Děčíně

Motto : Ať si každý bez rozdílu věku a technických stupňů vyzkouší účast na soutěži karate.

Na vánoční turnaj se může přihlásit úplně každý, i naši začátečníci. Soutěžilo se v disciplínách kihon, kata i kumite. Karate klub Vysočina vybojoval 1 zlatou, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí a umístil se na 5. místě v soutěži týmů. Putovní vítězný pohár získali karatisté z Děčína.