Takeji Ogawa (9.dan) v Hlinsku

Září 2012

Po dlouhé době jsem si našel čas na trénink s panem Ogawou. Je neuvěřitelné, jak dovede karate demonstrovat ve svém věku 70-ti let! Jeho vlastní tréninkové dávky nejsme pravděpodobně schopni napodobit.

Už jsem si trochu zvykl na kombinaci angličti-němčiny, neboť jsme vesměs natolik uzavřeni ve svém světě demokratického pořádku, že nám musí principy karate p.Ogawa neustále vysvětlovat. Stav našeho pochopení musí být asi opravdu žalostný, když je dána taková přednost vysvětlování na úkor cvičení. T. Ogawa je ale demokrat, a své názory nikomu nenutí. Praxe mu za život ukázala, že ne vždy je názor jednoho správný, a časem se stane, že od původní myšlenky člověk upustí.

Takeji Ogawa bourá hranice karate. Jako mistr stylu goju-ryu hledá to nejlepší ze stylů, které trénoval, a proto na jeho seminářích potkávám přátele z JKA, goju-ryu, sportovního karate, kyokushinkai, shorin-ryu, wado-ryu a možná i jiných škol. Jeho pojetí některých technik je třebas odlišné, ale jemu funguje, a pobízí své studenty k tomu, aby hledali alternativní cesty, odpovídající jejich možnostem. Pokud je jejich cesta jiná, je za to rád - cesta každého z nás je jeho vlastní.

Fotogalerie z akce


bunkai (goju-ryu kata Tensho)

goju-ryu kata Sanchin


principy blokování a protiútoku v goju-ryu

nástup do techniky shiho-nage

T.Ogawa vysvětluje detaily techniky kote-gaeshi

 

 

na začátek stránky

 

Napište nám | ©2012  Svoboda Petr    aktualizováno 17.06.2013

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů


17.06.2013